İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Alıştırma Ortamının İlham Kaynağı: Kırmızı

Alıştırma ortamının ilham kaynağı: Kırmızı
0

Alıştırma Ortamının İlham Kaynağı: Kırmızı

Yeni yıla sayılı günler kala meslek dünyasının da en büyük beklentisi fazla daha üretken ve bereketli olabilecekleri bir yıl geçmek. Çalışan motivasyonunu artırmayı hedefleyen yöneticiler, yeni yılda bambaşka renk ve konseptlerde büro tasarımları oluşturmayı seçim ediyor. Peki, yılbaşı denince akla ilk gelen renk olan kırmızının egzersiz ortamında ilham veren bir renk olduğunu biliyor muydunuz?

Heyecan ve yüksek enerjiyi çağrıştıran kırmızı, bilinçaltını en fazla uyaran renklerden biridir. Bürotime Endüstriyel Tasarım Takım Lideri Utkan Kızıltuğ, kırmızının dinamik ve dışa dönük bir yapıyı temsilcilik etmesinin yanı sıra bilhassa öne çıkması istenilen alanlarda, ofis mobilyası veya aksesuar olarak kullanıldığında ofisler için ilham verici olduğun söyledi.

Alıştırma ortamının ilham kaynağı: Kırmızı
Alıştırma Ortamının İlham Kaynağı: Kırmızı

Becerikli işler ile uğraşanlar için ‘kırmızı’ olmazsa olmaz

Alıştırma ortamının ilham kaynağı: Kırmızı

Yapılan işe ve şirketin özelliğine göre renk seçimi yapılması gerekiyor. Yöneticilerin ofislerin mimarileri doğrultusunda yeni konseptler belirlerken ürünlerin tasarımı değin renklerini de titizlikle seçmeleri gerekiyor.

Kırmızının ofiste içten kullanımı ise; sıcak ve muhabere bir renk olduğundan epeyce önemlidir. İnsan psikolojisi üstünde canlandırıcı, heyecan verici ve kışkırtıcı bir etkisi de olduğundan bilhassa temelinde yaratıcılık yer alan işlerle uğraşan markaların, mutlaka ofislerinde minimum bir kırmızı mahsul bulundurmalarını nasihat ediliyor.

Önerilen Yazı  Halı seçmenin püf noktaları

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap