İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Basura Ne İyi Gelir? Basur İçin Bitkisel Reçeteler 

Basura Ne İyi Gelir? Basur İçin Bitkisel Reçeteler 
0

Basura Ne İyi Gelir? Basur İçin Bitkisel Reçeteler

Evde uygulanan doğal yöntemler ile basuru rahatlatmak mümkün. Peki, Basura ne iyi gelir? İşte basur için bitkisel reçeteler…

Basur için bitkisel reçeteler, basur ya da diğer adı ile hemoroid problemi yaşayanların bilgilenmek istediği konulardandır. Hemoroid, anüs bölgesindeki toplardamarların genişlemesi sonucu karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığa halk arasında basur denilmektedir. Genellikle kabızlık, ishal ve çoğunlukla oturma nedeniyle bu rahatsızlık ile karşılaşılmaktadır. Peki, basura ne iyi gelir?

Basur için bitkisel yöntemler uygulanarak ve doğru ve dengeli beslenerek basur şikayetleri azaltılabilmektedir. Basur ya da hemoroid kişilere oldukça rahatsızlık veren ve müdahale edilmediğinde ilerleyebilen, bazı dönemlerde şiddeti azalan veya artan bir rahatsızlıktır. Fakat eğer ileri seviyelerde bir basur problemi yaşanmıyorsa evde uygulanacak doğal yöntemler ile basuru rahatlatmak mümkündür.

Basura Ne İyi Gelir? Basur İçin Bitkisel Reçeteler 
Basur İçin Bitkisel Reçeteler

Basura Ne İyi Gelir?

Basur problemi yaşayanlar “basura ne iyi gelir?” sorusuna yanıt aramaktadır. Öncelikle hemoroid problemi ileri seviyede ise kanama, oturamama gibi sorunlar yaşanıyorsa mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Hafif şiddetli basur yaşayanlar evde basur için doğal yöntemleri deneyebilirler. Basur için doğal yöntemler ise şunlardır…

  • Aloe vera basura iyi gelen bitkiler arasında yer almaktadır. Anüs bölgesindeki yanma ve kaşıntı problemlerine anında etki ederek, rahatlatarak bu bölgedeki tahrişi de tedavi etmektedir.
  • Dışardan uygulanan tedavinin yanı sıra belirli gıdaların tüketimi de hemoroid rahatsızlığı rahatlatabilmektedir. Kişniş tohumu da basur şikayetleri oldukça azaltabilmektedir. Kişniş tohumu sorunlu bölgeye sürmek için değil tüketilmek içindir. Kişniş tohumunun suyu tüketilmelidir. Bunun içinde bir miktar tohum geceden suya konulmalı ve ertesi gün bu su içilmelidir.
  • Dereotu basur için faydalı olan diğer bir bitkidir. Bir tutam dereotu parçalanmalı ve suyu çıkana kadar ezilmelidir. Daha sonra ise ezilen dere otu bir bardak içme suyuna eklenmelidir. Bu su sabah ve akşam aç karnına içilmelidir. Kısa sürede basura etki eden doğal yöntemler arasındadır.
  • Mangonun içerisinde iltihaplara iyi gelen maddeler bulunmaktadır. Özellikle mango çekirdeklerinde yer alan bu maddeleri tüketmek için kuru mango çekirdekleri toz haline getirildikten sonra bal ile tüketilebilir. Basurun yarattığı iltihaba ve tahrişe oldukça iyi gelecektir.
Önerilen Yazı  Fitness ile Yaza Başlangıç

Doğum Sonrası Oluşan Çatlaklardan Kurtulmanın Yolları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap