1. Ana Sayfa
  2. Moda

Bayanlar Gece Makyajını Nasıl Yapmalıdır?

featured
0
gece makyajı
gece makyajı

Bayanlar Gece Makyajını Nasıl Yapmalıdır

Bayanlar için gündüz ve gece bakımlı olmak her zaman idealleri arasında olmuştur. Bakımlı olmak için ise makyaj yapmaları genel olarak gerekmektedir. Makyaj öncesinde, özellikle davetlere katılmak için kıyafet seçimi gerekmektedir. İlgili kıyafete göre oje ve saçlar, ardından da ayakkabı seçimi işlemi bittikten sonra sıra makyaj işlemine gelmektedir. Bazen modacılar yıl olarak makyaj önerileri verseler de gece yapılacak makyajın teması hep aynı kalabilmektedir. Önemli olan gündüz makyaj; biraz sade olması, gece ise şıklık yarışına katılmak için iddialı olmasıdır. Yalnız bir durum var ki, iddialı makyaj yapmak isterken abartının dozajını iyi ayarlamak gerekir. Makyaj için kullanılan fondötenden rimele kadar her bir aracın doğru ve yerinde kullanılması gerekmektedir.

Bu yazımızda bayanlara özel gece makyajı tavsiyelerinden bahsetmeye çalışacağız. 

Gece yapılan makyaj, özellikle davet gibi kalabalık yerlerde gözde olmayı sağlamaktadır. Makyaja öncelikli olarak temiz olmakta başlanır. Cildin temizlenmesinden önce, istenirse bir gün evvel cildi dinlendirmek yerinde olur. Dinlenmiş cildi, nemlendirmenin ardından gece makyajına başlanabilir. Kapatıcıları, ciltte kusurlu yerler var ise kullanmak gerekir. Fondöteni ise sonra kullanmak gerekir. Çok abartıyı da engellemek için ve makyajın tutunabilmesi açısından pudrada kullanılmalıdır. Kaşlar seyrek ise, kaş kalemi bu iş için uygundur. Gözler, gece makyajının özelliği olarak biraz koyu renkle makyajlanabilir. Bu işlem için far ve eyeliner koyu renklerde seçilebilir. Dahası takma kirpiklerde, koyuluk ve alımlı görünmek için kullanılabilir. Kirpik diplerine göz kalemi ile biraz daha belirginlik verilebilir. Göz kapağında, göz yaşı bölgesi biraz açık, diğer uzak kısım ise koyulaştırılabilir. Bu işlem yapılırken seçilen renk kıyafet ile de uyumlu olabilir.

Gece makyajı biraz ışıltılı olursa daha şık durur. Örnek olarak farda ışıltı kullanılabilir. Dahası renkli ve sim oluşumlu far da seçilebilir. Ruj seçimi ise, koyu seçilmesi biraz daha seksiliği ön plana çıkaracağı gibi, dikkat çekici de olabilir.

Önerilen Yazı  Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler

Sonuca bakıldığında, davet ve organizasyon gibi özel gecelere katılmak için özel bir makyaj gerekebilir. Alımlı ve dikkat çekici olmak için ise koyu renk ve ışıltı tercihi en uygunudur. Yalnız unutmayın ki! Çok abartı komiklik oluşturabilir. Makyajın hepsi, dozajında olmalı.

 

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap