1. Ana Sayfa
  2. Moda

Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler

Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler
0

Cilt sarkmaları belirli bir yaştan sonra meydana gelmeye başlar. Yaşlanma belirtileri olarak da adlandırılabilir. Cilt sarkması vücudun hemen hemen tüm bölgelerinde meydana gelebilir. Cildinizdeki sarkmaların oluşmasını önlemek için genç yaşlarda düzenli olarak spor yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz.

Ciltteki sarkmaları cilt sıkılaştırıcı maskeler ile tedavi edebilirsiniz, maskelerin olumlu sonuçları göstermeleri için düzenli olarak cildinize uygulamalı ve sıkılaştırmak istediğiniz bölgeye düzenli aralıklar ile egzersiz uygulamalısınız. Çok fazla güneş ışınlarına maruz kaldığınız zamanda cildinizde cilt sarkmaları meydana gelebilir. Cilt sarkmalarını önleyebilmek için dışarı çıkmadan önce cildinize koruyucu güneş kremi sürmeniz gerekir. İşte, cilt sıkılaştırma için doğal kürler!

Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler
Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler

Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler ve Tarifleri

Yüzün sıkılaşması için elmalı losyon malzemeler:
1 çorba kaşığı elma suyu
1 çorba kaşığı maden suyu
1 çorba kaşığı limon suyu
Hazırlanışı: Listedeki malzemeleri belirtilen ölçüde bir kase içerisine ekleyerek malzemelerin tamamını iyice karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı buz kalıbına dökün ve kalıbı buzluğa koyarak karışımın buz küpü haline gelmesini sağlayın. Hazırladığınız buz küplerini haftada iki kere sabah uyandığınız zaman cildinizi temizleyerek uygulayabilirsiniz. Buz küpleri ile cildinizin gerginleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Gıdı sarkmasını tedavi eden sumak maskesi malzemeler:
1 adet yumurta akı
2 çorba kaşığı sumak
1 tatlı kaşığı doğal sabun
Hazırlanışı: Öncelikle doğal sabunu temiz bir kap içerisine rendeleyin. Daha sonra üzerine listedeki diğer malzemeleri belirtilen ölçülerde ekleyerek malzemelerin tamamını tahta kaşık ile iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı kağıt havlu üzerine dökerek karışımın havlu üzerinde iyice yayılmasını sağlayın. Kağıt havluyu bir bez üzerine koyarak gıdı bölgenize yerleştirebilirsiniz. Maskeyi cildinizde 15 dakika kadar bekletip sürenin sonunda gıdı bölgenizi temizleyebilirsiniz. Gıdı bölgenizdeki sarkmaların giderilmesi için maskeyi haftada 3 kere cildinize uygulayabilirsiniz. Karışımı gıdı bölgenize uygulamadan önce gıdı bölgesine aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak maskenin daha etkili bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Fransız askısı ve örümcek ağı 2022 yılında öne çıkacak estetik cerrahi trendleri
Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler
Cilt Sıkılaştırma İçin Doğal Kürler

Un ile cilt sıkılaştıran maske malzemeler:
2 çorba kaşığı un
2 çorba kaşığı yoğurt
Gül suyu
Hazırlanışı: Önce un ile yoğurdu bir kap içerisine ekleyerek malzemelerin ikisini karıştırın. Daha sonra krem kıvamına gelmesi için üzerine yavaş yavaş gül suyu ilave ederek malzemelerin tamamını karıştırın. Cildinizin sıkılaşması için elde ettiğiniz karışımı cildinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürün. Maskeyi cildinizde 15 dakika kadar bekletip cildinizi ılık bol su ile temizleyebilirsiniz. Cildinizin hızlı bir şekilde sıkılaşması için maskeyi haftada iki defa cildinize uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinize uygularken masaj yaparak uygulamanız maskenin etkisini arttırmak için oldukça önemlidir.

Tarçınlı Su Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?  başlıklı yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap