İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ask Evlilik

Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

Düğün gününde formda görünmenin 5 yolu
0

Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

Herbalife Global Sporcu Performansı Başkan Yardımcısı Samantha Clayton, “Özel günlere hazırlanırken maddi çabanın yanı sıra psikolojik çaba da gerek” diyor. Clayton’ın önerdiği 5 basit formül şöyle…Manâlı bir davete katılacak, yeni bir işe girecek veya harika bir tatile çıkacak olabilirsiniz. Peki ya düğün? veya doğum? Düğünden ve doğumdan daha heyecan verici gün olabilir mi? Clayton, nikah öncesi forma girmek, doğum sonrası kilo belirlemek veya bir nedenle hayatında dinç değişikliklere yer açmak isteyenler için forma girebilmenin yollarını anlattı.

“Fiziği nasıl olursa olsun ahali bol çalışma ve stres karşıtı planla yaşam boyu sağlıklı alışkanlıklar edinebilir. Sağlıklı ve formda bir cisim kişiye bu alışkanlıklar için motivasyon kazandırır” diyen Clayton gelin adaylarına çoğu öneride bulundu.

Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler
Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

1. Stresten uzakta durun

Gerginlik özgüvenimizi kaybetmemize, depresyona girmemize ve negatif düşüncelere kapılmamıza neden olabilir. Yapılan araştırmalar da kilo alımında stresin çok manâlı bir etken olduğunu gösteriyor. Ne var fakat jurnal hayatta stresten adamakıllı temizlenmek mümkün yok. gerçi hafıza biçiminizi değiştirerek stresinizi yönetebilir, kendinizi alacağınız yeni kilolardan koruyabilirsiniz. Her gün kendinize bir hayaliniz olduğunu ve bu gerçek dışı gerçeğe dönüştürecek planın da hazır olduğunu hatırlatın. Bu şekilde koşullanmak durumun teftiş aşağı olduğunu fark etmenize tezgâhtar olacaktır.

Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler
Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

2. Önceliklerinizi belirleyin

Stresinizi yönetmeyi başardıktan sonradan önceliklerinizi belirleyin. Örneğin düğünden önceki birkaç haftalık süreçte bir gelin adayının üç önceliği olabilir: Ailesi ve müstakbel eşiyle ilgilenmek, kendiyle ilgilenmek ve nikah planlarını bitirmek. Öteki konular bir süreliğine rafa kalkabilir. Kendinizle ilgili yapmanız gerekenler açısından azıcık yol alana dek ikinci derecede önemli işleri erteleyebilirsiniz. Mesela sporunuzu ve gıda programınızı dikkatsizlik edip konut işlerine odaklanmanız bir öncelik hatası olabilir. Esas meselenin kendi kendine düzeleceğini varsayarak öteki işlere hedefe kilitlenmek insan doğasının bir parçasıdır. Bu tuzağa düşmek yerine, tali işlerinizi erteleyin ve kendinize dönün. Dinç bir çekicilik için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri budur.

Önerilen Yazı  Burcunuza göre kadar gelinlik seçimi
Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler
Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

3. Yakınlarınızdan takviye isteyin

Ara Sıra bir işi gerçekleştirmek için koca bir köy gerekir! Özel dönemlerde, bilhassa zorlama altındayken kişinin tek başına motivasyonunu koruması son derece güçtür. bu nedenle güvendiğiniz kişilere planlarınızı açıklamak ve büyük gün öncesi onlardan maddi ve duygusal yardım almak yardımsever olacaktır.

Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler
Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

4. Oldukça Çok terleyin

Terlemek kalori yakmanın en basit yollarından biridir lakin jurnal hayatın rutin işleri için yorulup terlemek aynı sonucu vermez. Eğer kronik bir rahatsızlığınız yahut egzersizlerde nefessiz kalana dek kendinizi zorlamanız ve bol bol ter atmanız kilo vermenizi hızlandıracaktır. Düzenli alıştırma yapan biri değilseniz, çalışma programına başlamadan önce bir doktor kontrolünden geçmeli ve programınızı ansızın bire değil, aşamalı olarak artırmalısınız. Hem bir profesyonelden yardım almanız dürüst ve etkin biçimde kilo vermenizi sağlayabilir. Egzersiz esnasında, zihninizin içinde bulunduğunuz esas odaklanmanız çok önemlidir. Bilinçli bir şekilde yapacağınız tek bir squat, bilinçsiz bir şekilde yapacağınız 10 squat’tan daha iyidir. Egzersiz sırasında, diğer işleri aklınızdan çıkarın, düşüncelerinizden arının ve en yüksek faydayı temin etmek için sporunuza konsantre olun.

Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler
Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

5. Kompleks egzersizlere ve radikal diyetlere haysiyet etmeyin

Koşul ne değin acele olursa olsun, kısa sürede azami fayda sağlamak için kompleks bir çalışma planı kullanmak veya radikal diyetlere girmek doğru bir çözüm değildir. Yapmanız gereken tek şey, günlük yaşamınızdaki tercihlere bilinçli bir şekilde yaklaşarak sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeye başlamaktır. Kişi bedeni ve sağlığı için dürüst tercihlerde bulunmanın günlük yaşamının bir parçası haline getirme bilincine eriştiğinde, hedeflediği o büyük gün öncesi yaptığı bütün egzersizleri o günden daha sonra da devam ettirme motivasyonunda olacaktır.

 

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap