İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ask Evlilik

Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz

Içten erkekle mi evleniyorsunuz
0

Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz

Son zamanlarda nikah haberlerinden fazla boşanma haberleri alır olduk. Ne oluyor da, bir ömür vermek için yola çıkılan evlilikler, çok da uzun süre geçmeden aniden sonlanıveriyor. Elbette, sonu fena biten örneklere bakarak hayallerinizden vazgeçemezsiniz. Vazgeçmeyin de. Peki, ama “evet” demeyi düşündüğünüz erkek, sizin için dürüst erkek mi nasıl anlayacaksınız?

Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz
Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz

Öncelikle kendinizi iyi tanıyın!

Maalesef birçok kadının zihninde, her istediğini bulamayacağına dair endişeler var. Muhakkak kimse mükemmel değil. Her istediğinizi bulamayabilirsiniz. Hem yakışıklı, ayrıca iyi eğitimli, hem varlıklı keza o, ayrıca bu olsun. Hayal gibi, yok mi? Lakin kendiniz için öncelikli meseleleri belirlemelisiniz. Sizi çok seviyor diye, sizin için öncelikli olan özelliklerin eksikliğini görmezden gelemezsiniz. Örneğin sizin için eşinizin iyi eğitimli ya da iyi bir kariyer sahibi olması yüksek öncelikliyse, sırf fazla yakışıklı ya da çok ilgili diye, ileride kültür farkından rahatsız olacağınız bir evlilik yapmamalısınız. Neyin sizi mutsuz edeceğini çok iyi bilmelisiniz.

Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz
Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz

Erkek arkadaşınızın sizden önceki hayatını ne dek biliyorsunuz?

Kesinlikle hepimiz yaş aldıkça olgunlaşıyoruz. Vakit içinde daha ağırbaşlı, daha olgun davranmayı hayat bize öğretiyor. Gençliğinde çok çapkın olan bir erkek, sizinle tanışınca bir aile düş eden sadık bir benzer olabilir. Fazla makul. Fakat geçmişinde zor uygulamış ya da kumar veya alkol sorunu yaşayan biri, ilerideki hayatında sorun yaşadığı dönemlerde, yeniden bu alışkanlıklarına geri dönebilir. Sevgiyle her şey düzelir demeyin, bir takım bağımlılıklardan kurtulmak için çare koşul.

doğru erkek
Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz

Erkek arkadaşınız için yaptığınız bir değiştirilecekler listeniz var mı?

Şayet erkek arkadaşınızın daha şık giyinmesi için ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. ya da onu sizin hobilerinizle tanıştırıp müşterek alaka alanları yaratabilirsiniz. Lakin sakın onun karakterini değiştirebileceğinizi düşünmeyin. Gayretli olmayan birini açgözlü, konut işlerinde gönülsüz bir erkeği sanatçı bir tamirci, içine kapanık bir erkeği sosyal bir kelebek haline dönüştürebileceğinizi göz önünde bulundurmak, sadece sizin yanılgınız olur. Huylu huyundan vazgeçmez, kimse kimse için değişmez. İnsanlar yalnızca kendileri istedikleri konularda değişirler. Gelişim de budur işte!

Önerilen Yazı  Nikahta güzel olmak için son dakika ipuçları 2022
Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz
Duygusal bir erkekle mi evleniyorsunuz

Aranızda çekim var mı

Mantığa tartma veren, akılcı kararlar almayı seçen biri olabilirsiniz. Ne güzel! Ancak bir iş ortaklığı yapmadığınızı göz ardı etmeyin. Mantığınızla bir karar edinmek, duygularınıza hitap etmeyen biriyle evlenmek demek değildir. Bir ömrü birlikte geçirebilmek için aranızdaki sevginin sağlayacağı katlanma ve güzel görüye ihtiyacınız olduğunuzu sakın unutmayın. Cinsel ve duygusal bir çekim hissetmediğiniz bir insanla, evde köşe kapmaca oynayarak yaşayamazsınız.

 

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap