İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

2022 ‘de Erkekler kadınlar tarafından daha dinç olduğunu düşünüyor

Erkekler kadınlara tarafından daha dinç olduğunu düşünüyor
0

Erkekler kadınlara tarafından daha dinç olduğunu düşünüyor

16-44 yaş arası  kendini dinç hissedenlerin oranı yüzde 88,3 olurken, kadınlarda bu oran yüzde 86,3 oldu. 45-64 yaş arası  ise bu oran yüzde 67,3 iken, benzer yaş gurubundaki kadınlarda yüzde 64,5 olarak görüldü.

Medya takip kurumu Ajans Press, sağlık durumu ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Dijital basın arşivinden derlenen bilgilere göre bu yıl afiyet ile alakalı basına 748 bin 756 haber yansıdığı saptandı. Bu yıl Kovid-19 sebebiyle genel yansımalar bu şekilde olurken, kanser hastalığının 39 bin 572 haberle, tansiyon hastalığının 18 bin 435 haberle, diyabetin ise 19 bin 766 haberle medyada yer aldığı kaydedildi.

Erkekler
Erkekler

Dinç kestirme oranı yaş ilerledikçe düşüyor

Ajans Press’in, Avrupa İstatistik Ofisi (EUROSTAT) verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Avrupa ülkeleri aralarında yapılan araştırmaya göre kendini sağlıklı kestirme oranı yaş ilerledikçe düşüyor.

Bu Vesile Ile 16-44 yaş arası erkeklerde

kendini dinç hissedenlerin oranı yüzde 88,3 olurken, kadınlarda bu oran yüzde 86,3 oldu.

erkekler
erkekler

45-64 yaş arası erkeklerine bakıldığında

ise bu oran yüzde 67,3 iken, aynı yaş gurubundaki kadınlarda yüzde 64,5 görüldü. 65 yaş üstü bireylere gelindiğinde  iyi algılama oranı yüzde 43,1’e düşerken, kadınlarda yüzde 36,5 olarak kaydedildi.

İstatistiklere kadar,

her yaş grubundan  kadınlardan daha dinç hissediyor. Araştırmada, insanların sağlıklarını sezgi biçimleri ise çevresel faktörler yanı sıra, kültürel ve sosyo idareli şartlar gibi birçok faktörden etkilendiği saptandı.

Önerilen Yazı  Covid-19 Salgın döneminde yaşlıların yalnızlığı arttı

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap