İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ask Evlilik

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar 3 kelime ile

Erkekler niçin anlar?
0

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar

Bir şikayet forumu açıp, yeni tür erkeklerle babalarımızın kuşağını karşılaştırmaya karar verdim. Listenin en tepesine de şu başlığı açıyorum: Bu erkekler niçin anlar? Listeyi ben yaptığıma kadar ilk başlığı da ben seçiyorum. Eminim sizin aklınıza çok daha manâlı başlıklar geliyordur ama benim bu aralar en takıldığım konu bu!

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar
Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar

Erkekler en iyi neyi beceriyorlar?

Aramak istediğim şu; erkekler hangi konuya vakıflar, neyi iyi beceriyorlar? Evde mesuliyet paylaşımı deyince, hemen saymak kolay. Yemek Yemek yerine getirmek, çamaşır ve bulaşık (tamamlanmış alet yıkıyor lakin bu makinelerin daha kendi kendini boşaltanı çıkmadı fakat), temizlik ve ev düzeni (işlenmiş yeni tür erkeklerin hepsi artık öyle ya da böyle destek ediyor ama onların da yap demeden yapanı daha doğmadı ki), çoğunlukla tümü kadının evle ilgili sorumlulukları diye sayılıveriyor.

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar
Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar

Ya erkeğin evdeki görevleri

– Alışveriş yerine getirmek (Ne lüzum var! Aç markete telefon hepsi kapında.)

– Çöpü atmak (Apartman görevlilerinden Allah razı olsun.)

– Evde tamirat gerçekleştirmek (Hah! Konu tam da bu işte!)

bir defa evde ne sıklıkta bir şey bozulur? Yemek dediğin her gün yapılıyor, evi bir gün toplama, içinden fırtına geçmiş ayla dönüyor, bulaşık dediğin tek kullanımdan sonra yığılıyor da, evde ne sıklıkta tamirat gerekiyor? Diyelim ama bulaşık makinesi bozuldu? Kaç erkek alet tamiri yapar ki! Ara servisi bitsin. Hadi işi zora koşmayalım, diyelim fakat musluk bozuldu.

Yine büyü telefonda. Bu kere tesisatçıyı ara! Yani tamirat dedikleri; ‘ampul değiştir’, ‘prizin vidası gevşemiş onu sık’ falan. Hem çalışıp hem çocuklarına yetişen, üstüne koca bir evi çekip çeviren bir bayan, üstüne bir ampul mü değiştiremeyecekmiş! Hah, bunu söyleyenin aklına şaşarım.

Önerilen Yazı  Nikahta güzel olmak için son dakika ipuçları 2022
Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar
Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar

Bayan, hepsinin üstüne bunu da o kadar bir yapar ancak, üstelik ampulü değiştirip üstüne bir de yeni avize tasarlar. Demem o ki, böylece çok şikayet var oysa kadınlardan konuyla ilgili. “Ben hallederim” diyen kadına “bırak, yapma” diyorum. “Bırak erkek de evle ilgili mesuliyet alsın, emek versin.” Çünkü sorumluluk olmadan sahiplenme olmuyor.

Her şeyi yapan bayan, günün birinde düşünmeye başlıyor, ‘Bu adam ne işe yarıyor?’ diye… Lakin erkekler de hakikaten şanslarını zorluyor. Kadınlar bir ampulün değişmesi için üç ay, hele oysa duş kabini tamiri falan gibi daha komplike bir meslek varsa altı ay beklemek zorunda kalıyor. Şu Anda gel de sinir olma, gel de söylenme… Sonradan erkekler başlıyor şikayete, bayan fazla dır dır ediyor diye. Canım benim, elini koy vicdanına. Ne yapsın bu bayan? Hadi söyle!

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar
Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar

Hele fakat elinden her meslek gelen babalarının prensesi kadınlar, ne yapsın şimdi?

Genç erkeklere baktığımızda babalarından fazla ayrı profiller olduğunu görüp seviniyoruz. O Kadar komşuya sırası gelmişken ‘benden izin al’ diyenler, ‘o etek olmaz çok kısa’ gibi müdahaleciler, kendisini kabile reisi sananlar eskisi kadar çok yok.

En azından büyük şehirlerde ya da çağdaş evliliklerde.

Şüphesiz bu değişimde kadının güçlenmesinin payı çok büyük. Lakin bu değişimle birlikte evin çatısı, direği ve hatta reisi olabilecek vasıflar da o kadar yok genç erkeklerde. Büyük değişimin, biz kadınların işimize gelmeyen yanları da olduğu anlaşılır.

 

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap