1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Evde bitki beslemek neye iyi gelir

Evimizi çiçeklendirmek için fazla nedenimiz var
0

Evde bitki beslemek neye iyi gelir

Bundan Böyle şehrin keşmekeşinde apartman dairelerinde sıkış tıkış yaşar olduk. Bu durumdan ne değin şikayet etsek de nihayetinde yine evlerimize dönmek zorundayız ve itiraf edelim yaşamımız güzelleşsin diye de öyle bir şey yapmıyoruz.

Tek yaptığımız şikayet etmek; trafikten, yoğun çalışmaktan, can sıkıcı hayatlarımızdan… İşte bu sıkıcı hayata azıcık yeşillik katabiliriz. Çünkü gözümüze çarpan saksıdaki bir çiçeğin güzelliği bile gözümüzü kamaştırmaya yetiyor bazen.

Evde bitki beslemek neye iyi gelir

Mis kokular, rengarenk çiçekler nasıl da iç açıyor. Öyleyse bu bitkileri eve taşımak için ne bekliyoruz. böylece fazla sebebimiz var ki evimize saksılar taşımak için…

Evde bitki beslemek neye iyi gelir

Çakralarınız açılsın

Bitkilerin olduğu ortam bol oksijenli demektir. Oksijen salınımı yaptıklarından beynimiz daha çok oksijen alma şansı bulur. Bu da zihnimizin açılması ve daha iyi düşünebilen bir beyin demektir.

Ayrıca psikolojik olarak da refah verir. Fazla sinirli veya karışık duygularda olduğunuz zamanlarda azıcık çiçeklerle olmak, oturup yalnızca onlara bak size sakinlik verecektir. Bu Nedenle kendinizi daha ağırbaşlı ve rahatlamış hissedeceksiniz.

Evde bitki beslemek neye iyi gelir

Bilhassa bilgisayar ekranına fazla bakmanızı gerektiren bir işte çalışıyorsanız panzehir olarak mutlaka yakınınızda bir bitki bulundurmalısınız. Ufak molalar vererek gözlerinizi bu güzelliklerle dinlendirebilirsiniz.

Evde bitki beslemek neye iyi gelir
Evde bitki beslemek neye iyi gelir

İlham periniz yaratıcılığınızı artırsın

Evet, hala çiçeklerden bahsediyorum. Çünkü sağladığı sağlıklı bir beyin ve psikoloji tamamen daha hoş şeyler düşünüp, güzel şeyler yaratabiliriz. Fiilen hayatımızdaki her güzel şey birbirine emrindeki seyrediyor. Öyleyse küçük bir dokunuşun çok şey değiştirmesine müsade verin ve evinizde bitki yetiştirmeye başlayın.

Evde bitki beslemek neye iyi gelir
Evde bitki beslemek neye iyi gelir

Evinize ferahlık dolsun

Bilhassa İstanbul koşullarında bodrum dairelerde oturmak da yaşama dahil. Çiçekler konsantrasyon sağladığından güneş görmeyen odalarınızda ferahlık verecektir.

Önerilen Yazı  En sık yapılan dekorasyon hataları

Ayrıca evdeki tozları emerek evinizin havasını da temizleyecek ve bu nedenle daha yaşanılır bir evde huzuru bulacaksınız.

Bu anlamda bilhassa çam bitkisi, papatya ve barışma çiçeğine muhakkak şans vermelisiniz. Eğer alerjiniz varsa, o zaman kurdele çiçeğini tercih etmelisiniz. Evinizde sigara tüketiliyorsa, o vakit da dracaena ve kaynanadili seçim edilmelidir. Çünkü bu çiçekler sigara dumanını çeker ve özellikle kanser yapan maddelerin reaksiyona geçmesini engeller.

Yaşayan her güzel şeye tutunarak yaşamayı seçmek lüzum şayet de. İnsan yaşadığı alanı güzelleştirince daha iyi çıkıyor hayatın tadı. Öyleyse bir yerlerden başlamak lüzum…

 

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap