İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda

Fransız askısı ve örümcek ağı 2022 yılında öne çıkacak estetik cerrahi trendleri

Fransız askısı mı örümcek ağı estetiği mi?
0

Fransız askısı ve örümcek ağı estetiği

 

2022 yılında öne çıkacak estetik cerrahi trendleri son zamanların en popüler estetik uygulamalarıdır.Bir Takım kişiler bu iki işlemin benzer işlem olduğunu sanmaktadır. Bazı firmalar da örümcek ağı estetiği yapıp yaptığını söylemektedir.

Bu iki operasyon her ne değin uygulanma şekli ile birbirine benzer gibi gözükse de gerçekte birbirinden öbür işlemlerdir.

İp askı uygulamaları son zamanlarda tercih edilen ameliyatsız yüz gerdirme uygulamalarındandır.

Fransız askısı
asksı

Fransız askısı

uygulaması Fransa’da geliştirilmiş ipler kullanılarak yapılan bir usul olduğu için adını da buradan almaktadır. Fransz askıdaki gaye yüzü iplerle yukarıya dürüst kaldırıp bu sayede gerdirme etkisi sağlamaktır.

Örümcek ağı

2022 yılında öne çıkacak estetik cerrahi trendleri uygulaması ise deri altına döşenen iplerin öbür istikamet ve açılarda tıpatıp bir ağ şeklinde örülen iplerin baştan sona yüzdeki esnekliği ve yenilenmeyi arttırmasıdır. bununla beraber örümcek ağı cildin kolajen ve elastik sentezini uyarmaktadır.

Kısaca şunu bildirmek mümkündür fakat   yöntemi ile bir deri gerdirme işlemi söz konusu iken  cildin elastikiyeti arttırılmaktadır.

Bunun sonucunda İkisi bir arada uygulanabilir mi sorusu aklımıza gelebilir.2022 yılında öne çıkacak estetik cerrahi trendleri

Evet, ikisini bir arada kullanmak mümkündür. Cildi gerdirirken bununla beraber elastikiyetini çoğaltmak nedeniyle   estetiği uygulaması da yapılabilir. İkisini bir arada göstermek mümkün olduğu gibi kişinin tercihine alt olarak ayrı ayrı da uygulanabilmektedir.

Peki, kırışıklarımızdan kurtulmak için   mı yahut Fransz asksını mı tercih etmeliyiz?

Eğer cildimizdeki kırışıklıklar hafif derecede ise  yeterli olacaktır. İleri düzeydeki kırışıklıklar için ise  seçim edilmelidir.

Daha ileri düzeydeki kırışıklıklar için ise örümcek ağı ve bir arada göstermek en doğru seçim olacaktır.

İleri düzeydeki kırışıklıklarda örümcek ağı ile önce cildin elastikiyet seviyesi arttırılır ve cilt altına gerilen ipler bambaşka açılardaki ipler baştan sona hafif dereceli kırışıklıkların düzelmesi sağlanır. Örümcek ağının yeterli gelmediği kırışıklıklar ise Fransz  ile gerilmesi sağlanarak düzeltilir.

Önerilen Yazı  Makyaj ile Yüz Germe Hileleri
örümcek ağı
örümcek ağı

Her iki işlemde de başvuru lokal duygusuzlaşma ile yapılmakta ve aynı gün içerisinde birey alışılagelmiş yaşantısına dönebilmektedir.2022 yılında öne çıkacak estetik cerrahi trendleri

Her iki gerçekte vücudun öbür bölgelerine uygulanabilir ama çoğunlukla yüz, boyun ve kaş için dilekçe yapılır.

Örümcek ağı estetiğini ömrü ortalama 2 yıl kadarken kalıcılığı hayat koşullarına tabi olarak 5 ile 10 yıl aralarında değişmektedir.

Fransız daha fazla yüzde gerilmeyi amaçlarken   uygulamasında cildin yenilenmesi amaçlanır. Bu sebeple de hangi işlemin seçim edilmesi gerektiği cildin buruşukluk oranına ve bilirkişi hekimin tavsiyelerine kadar değiştirme gösterebilir.

sonuç olarak daha eksik kırışıklıklar için   estetiği, daha artı olan kırışıklıklar için tercih edilmelidir.

Hangi işlemin sizin için yerinde olduğunu doktor değerlendirmesi belirleyecektir.

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap