1. Ana Sayfa
  2. Moda

Hamilelik Giyiminde Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmelidir

hamilelik dönemi
0
hamilelik dönemi
hamilelik dönemi giyim seçimi

Hamilelik Giyimi Neden Önemlidir?

Normal de 9 ay süren, hamilelik dönemi hem vücudu hem de psikolojiyi bebek için hazırlamak açısından önemli bir süre olmakla beraber, bu süre içinde alınan kilolar ve vücut yapısının değişmesi, dolaplarınızdaki değişimlere yol açacaktır. Hayatın her anında şıklık önemlidir ancak şıklıktan öte rahat olmak gerekir.

 Hamilelik Giyiminde Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmelidir?

Rahatlığın önemli olduğu hamilelik döneminde günlük giyimlerde eşofman, rahat ve bol şortlar, geniş pantolonlar ve üste dar olmayan t-shirtler tercih edilmelidir.

Hayatları boyunca şık olmaktan vazgeçmeyen kadınlar dışarı çıkarken giydikleri kıyafetlerin vücutlarına uyum sağlaması kötü görünmemesi oldukça önemlidir. Birbirinden güzel hamile kıyafetleri ya da bel kısmı lastikli etekler bu gibi durumlarda ilk tercih olabilir.

İç çamaşırı seçimi hamilelik döneminde oldukça önemlidir. Rahat, sıkmayan sutyenler, pamuklu, yumuşak alt iç çamaşırları hamilelik döneminin vazgeçilmezleri olmalıdır.

Ayakkabı seçimlerinde ise hem vücut duruşunu desteklemesi açısından hem de ayakların şişmesi nedeniyle oldukça önemlidir. Yüksek topuklu ayakkabılar yerine yada düz taban ayakkabılar yerine en fazla 2 – 3 cm topuğu olan ayakkabılar tercih edilmelidir.

Hamilelik giyiminde nasıl kıyafetlerden kaçınmak gerekir?

Hamileliğin ilk 3 ayında normal zamanlardaki kıyafetler giyilebilir ancak 3. Aydan itibaren  karın bölgesi belli olmaya başlayacağı için, üçüncü aydan itibaren beli sıkan ya da rahatsızlık oluşturan kıyafetler tercih edilmemelidir, ayrıca kesinlikle kemer kullanılmamalıdır.

Göbek ve bel kısmını sıkan, vücuda tam oturan, dar kıyafetler kullanılmamalıdır. Aynı zamanda bacakları sıkan pantolonlar, ayakları sıkan çoraplar giyilmemelidir.

Naylon ve ya sentetik kumaştan yapılmış alt iç çamaşırları ve sıkı sünger destekli sert rahatsız edici sutyenler kullanılmamalıdır.

Ayağı sıkan terlik, ayakkabı ve ya yüksek topuklu ayakkabılar hamileliğin ilk ayından itibaren tercih edilip giyilmemelidir.

Önerilen Yazı  Vakko Gelinlik Modelleri - 2022

 

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap