İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda

Makyaj ile Yüz Germe Hileleri

Makyaj ile Yüz Germe Hileleri
0

İlerleyen yaş ile beraber değişen cilt elastikliğini kaybettiği için yüz gerdirme operasyonlarına başvurulur. Ancak operasyon yerine makyaj ile yüz gerdirme hilesi yapılabilir.

Makyaj ile yüz germe hilesi bir- iki doğru kontur ile tamam olan bir eylemdir. Doğru yapıldığında ameliyata gerek kalmadan daha genç gözüken daha gergin bir cilt görünümüne kavuşmak mümkündür. Görünüm illüzyonu burun, yanak, gıdı ve dudaklarda uygulanabilir. Daha detaylı uygulama bilgileri şunlardır;

Makyaj ile Yüz Germe Hileleri
Makyaj ile Yüz Germe Hileleri

Makyaj ile Yüz Germe Hileleri Nelerdir?

  • Gözler

Yaş ilerledikçe değişen göz yapısıyla beraber eyeliner sürmek zorlaşmaktadır. Kirpik çizgisinden devam ederek alçak bir kuyruklu eyeliner çekilmesi doğru olmaz. Çünkü bu durum düşük göz kapağı yapısını vurgular. Ama bunun yerine daha iyi bir uygulama yaparak daha genç bir göz görünümü elde edilebilir. Bu uygulamada; önce kirpik çizgisi takip edilerek ince bir çizgi çekilir. Birbirine yakın bir göz yapısı varsa sadece iristen başlanabilir. Göz yapısını da daha yukarda göstermek için 45 dereceli bir kuyruk yapmak ve doldurmak yeterlidir.

  • Burun, Yanak ve Gıdı

Cilt tonuna uygun seçilen fondöteni sürdükten sonra kontüre geçilir. Kontürleme işleminde kullanılacak fondöten ya da concealer cilt tonundan bir-iki tonunun koyu olması gerekir. Ten rengi açık kimseler ise çok koyu kontürden ve parıltıdan kaçınmalıdır. Yanak sarkması görünümünde de kontür elmacık kemiği itibariyle burna doğru yapılarak yumuşatılır. Keskin görünüm olmamalıdır. Yaş ilerledikçe burun genişleyeceğinden dolayı daha minik bir burun görünümü istenir.

Makyaj ile Yüz Germe Hileleri
Makyaj ile Yüz Germe Hileleri

İnce minik bir burun görünümü için kontür kaş altı itibariyle burun ucuna doğru çekilmelidir. Burnun iki tarafına da uygulanması gerekir. İyice dağıtarak da daha doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Ancak burnun ortasından ucuna doğru dik ve ince bir çizgi aydınlatıcı sürmeyi unutmamak gerekir. Gıdı için ise koyu bir kapatıcı ile çene altını kontürlenmelidir. Kontür boyuna doğru dağıtılıp istenilen görüntüye ulaşılır.

  • Dudaklar
Önerilen Yazı  Bayanlar Gece Makyajını Nasıl Yapmalıdır?

Dudaklar yaş ilerledikçe esnekliğini ve dolgunluğunu yitirir. Kenarlarda ince çizgiler belirir. Bu durumda ruj sürmek kolay olmaz. Öncelikle dudak renginden bir tık koyu bir dudak kalemi ile hafif taşırarak doldurma yapılır. Dudak kaleminden sonra önce ruj uygulanır ve daha sonra ortasından bir parlatıcı sürülür. Bu sayede daha dolgun dudaklar meydana gelir.

Bayanlar Gece Makyajını Nasıl Yapmalıdır başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap