İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu

featured
0

Günümüzde çoğu kadın ve erkek saçlarına oldukça özen gösteriyor. Saç teli ince olan ve seyrek olan kişiler de saçlarını kalınlaştırmanın yollarını arıyor. Sizlere saçlarınızı kalınlaştırmanız için 5 öneri vereceğiz.

Saçları kalınlaştırmanın 5 yolu hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Doğal yöntemler ile saça zarar vermeden kalınlaştırmak çok kolaydır. Günümüzde piyasada bulunan saç kalınlaştırıcı birtakım saç ürünleri saçın yapısını bozuyor ve saç köküne zarar veriyor. Doğal yöntemler tercih ederek saçları kalınlaştırmak çok daha doğru olacaktır. Özellikle saç boyamak ve kötü beslenme alışkanlıklarına sahip olmak saçları yıpratan önemli hususlardır. Peki, saçları kalınlaştırmanın 5 yolu nedir?

  1. Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bu süreçte E vitamini saç köklerinin güçlenmesini sağlayabilir.
  2. Saçlarınızı düzenli olarak kestirmelisiniz.
  3. Saç derisine masaj yapabilirsiniz. Gün içerisinde saç derisinde kan dolaşımını hızlandırmak için başımıza masaj yapmalısınız.
  4. Stresi azaltmalısınız.
  5. Doğru saç kremi ve şampuan kullanmalısınız.
  6. Saçlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız bu 5 yöntemi denemelisiniz. Özellikle beslenmeye dikkat etmek en önemli unsurlardan biridir. Şimdi yukarıda belirttiğimiz maddeleri sizlere ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.
Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu
Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu

1. Saçları Kalışlatırmanın 5 Yolu! Beslenmeye Dikkat Edilmeli!

Saçların sağlığı açısından doğru beslenmek son derece önemlidir. Özellikle E vitamini saçların gürleşmesi ve saç tellerinin kalınlaşması için tüketilmesi gerekir. Bunun yanı sıra badem, fıstık ve fındık gibi kuruyemişler de E vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

2. Saçlarınızı Düzenli Kestirin!

Saçlarınızı 3 ile 4 ay aralıklarda kestirmeniz gerekmektedir. En azından saçlarınızın uçlarında oluşan kırıkları aldırabilirsiniz. Saç kırıkları saçta protein kaybına neden olmaktadır. Bu doğrultuda saçlarınızı belirttiğimiz aralıklarda kestirmeniz gerekmektedir.

3. Saç Derisine Masaj Yapın!

Gün içerisinde düzenli olarak saç diplerinize masaj yapmanız saçların kalınlaşmasını sağlayan önemli bir etkendir. Televizyon seyrederken veya yatarken birkaç dakika saç derisine masaj yapmanızı önermekteyiz. Aynı zamanda saç derisi için satılan maskeler çok faydalıdır. Bu maskeler saçları kalınlaştırmaktadır.

Önerilen Yazı  Böbrek taşlarında üreterorenoskopik çare
Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu
Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu

4. Stresi Azaltın!

Yaşamınızda stresten uzak durmaya çalışmalısınız. Stres tüm hastalıkları tetiklemektedir. Özellikle saçların dökülmesi ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Saçlarınızın kalınlaşmasını istiyorsanız stresi azaltmaya gayret gösterin. Hem saçınızın hem de cildinizin parlak görünmesi istiyorsanız stresten uzak durmalısınız.

5. Doğru Saç Kremi ve Şampuan Kullanılmalı!

Piyasada pek çok markaya ait saç kremi ve şampuan bulunmaktadır. Bu saç kremleri ya da şampuanlarının içerisinde aşır kimyasallar bulunuyor. Bunlar da saça zarar vermektedir. En doğrusu saç tipine uygun krem ve şampuan kullanmak olacaktır. Saçları kalınlaştırmak için şampuan seçimi oldukça önemlidir.

Fitness ile Yaza Başlangıç başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Yazar Hakkında

kadinbilgiler.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup bir çok konu hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kadın sitesi.

Yorum Yap